4 przydatne aplikacje lifestylowe na smartfon

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pojęcie lifestyle’u odnosi się do wielu aspektów naszej codzienności – chociażby tego, co ubieramy, słuchamy, oglądamy czy jemy. Część z nas przywiązuje sporą wagę do eksponowania i pełnego doświadczania stylu życia. Właśnie te osoby zainteresują zapewne poniższe aplikacje – choć każda z nieco innego powodu.

1. Instagram

Na tle innych wielkich portali społecznościowych (np. Facebooka czy Twittera) Instagram od lat cieszy się zasłużoną opinią tego, który najsilniej wiąże się z szeroko pojętym lifestylem, a konkretnie: z jego publicznym wyrażaniem. Generalizując i upraszczając: na Facebooku zapytasz użytkowników o najlepszą ich zdaniem restaurację w okolicy. Na Twitterze wejdziesz w dyskusję na temat przyczyn wzrostu cen w gastronomii. Ale to na Instagramie dodasz zdjęcie tego, co masz talerzu czy portret uśmiechniętej, szczęśliwej osoby, która towarzyszy Ci w trakcie tego posiłku. Widzisz różnicę?

Instagram w zasadzie od początku istnienia służy do podkreślania tego, co składa się na nasz styl życia. Aktywni użytkownicy nierzadko koncentrują się wyłącznie na najpiękniejszych i najbardziej beztroskich elementach życia, podkreślając, co jedzą i piją, co ubierają, gdzie jeżdżą na wakacje, jak spędzają wolny czas. Oczywiście, z biegiem lat na popularności zyskały także bardziej ambitne i różnorodne tematycznie treści, choć to profile lifestylowych influencerek i influencerów mogą liczyć na najlepsze zasięgi.

Skoro interesuje Cię szeroko pojęty lifestyle, trudno będzie oderwać się od Instagrama. A jeżeli chcesz publikować swoje zdjęcia, zadbaj o dobrej jakości aparat w smartfonie. Odpowiednie urządzenie wyszukasz na stronie https://komorkomat.pl/.

2. Pinterest

Pinterest również należy do grona globalnych i największych portali społecznościowych, choć rozpoznawalnością, m.in. wśród polskich użytkowników, znacznie ustępuje chociażby wspomnianym wyżej portalom Facebook, Instagram i Twitter. Pinterest to w pewnym sensie kopalnia inspiracji związanych ze stylem życia. System udostępniania treści i przypinania ich niczym na korkowej tablicy okazał się już lata temu genialny w swojej prostocie. Dlatego aplikacja jest banalnie łatwa w obsłudze, a można się z nią świetnie bawić.

Dzięki aktywności na Pintereście znajdziesz inspiracje związane m.in. z:

  • gotowaniem,
  • technikami DIY (do-it-yourself),
  • architekturą wnętrz,
  • modą,
  • kosmetyką.

3. Canva

Canva to aplikacja, której podstawową funkcją jest maksymalne uproszczenie samodzielnego tworzenia grafik. Okazuje się, że nie musisz znać narzędzi pakietu Adobe na zaawansowanym poziomie, żeby samodzielnie komponować atrakcyjne grafiki do postów, logotyp firmy czy ulotkę informacyjną. Canva daje do dyspozycji nieprzebraną ilość szablonów, wzorów, krojów czcionek czy zdjęć. Każdy z projektów możesz spersonalizować na własne potrzeby. A co za tym idzie – tworzyć profesjonalnie wyglądające grafiki, które pomogą Ci w odpowiedni sposób eksponować elementy lifestyle’u, np. w relacjach i postach na Instagramie.

4. Newonce

Dla polskiego użytkownika ciekawą aplikacją może być Newonce. Skierowana jest do osób zainteresowanych przede wszystkim lifestylem – miejską muzyką, sportem, kinematografią czy ciekawymi miejscówkami. Ułatwia dostęp radia, podcastów, video czy felietonów, wywiadów i artykułów. Przygotuj się na częste korzystanie z niej, dlatego zawczasu zorientuj się, jaki jest najbardziej atrakcyjny pakiet danych w ofercie telefonii na kartę – zrobisz to tutaj: https://komorkomat.pl/na-karte/.

Fot. Magnet.me/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrze wybrać meble do pokoju nastolatka – praktyczne porady
/
Jak dobrze wybrać meble do pokoju nastolatka – praktyczne porady
Odkryj praktyczne porady dotyczące dobierania mebli do pokoju nastolatka. Poruszone tematy obejmują wybór stylu, funkcjonalność oraz ergonomię. Spraw, aby przestrzeń była komfortowa i spełniała wszystkie potrzeby Twojego dziecka.
Jak odpowiednio pielęgnować i utrzymywać wyposażenie kuchni wykonane z metalu odpornego na rdzę?
/
Jak odpowiednio pielęgnować i utrzymywać wyposażenie kuchni wykonane z metalu odpornego na rdzę?
Poznaj najskuteczniejsze metody pielęgnacji i utrzymania sprzętów kuchennych wykonanych z metalu nierdzewnego. Tipsy jak przedłużyć ich życie oraz zapewnić nieskazitelny wygląd.
Przygotowania do świąt czas zacząć – co kupić fance mody?
/
Przygotowania do świąt czas zacząć – co kupić fance mody?
Masz w swojej rodzinie lub w gronie znajomych prawdziwą fankę mody i zastanawiasz się, co podarować jej na zbliżające się święta?