Jak spędzać mniej czasu na telefonie?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Smartfony to niewątpliwe udogodnienie w dzisiejszych czasach. Większość z nas wręcz nie wyobraża sobie życia bez niego. Niestety wszystko ma swoje plusy i minusy.

Oprócz ułatwienia życia smartfony mogą przynieść uzależnienie. Z tego powodu spędzanie zbyt dużej ilości czasu na telefonie jest niebezpieczne. Z tego artykułu dowiesz się, co zrobić, aby spędzać mniej czasu na telefonie.

Kiedy zaczyna się problem?

Ważne jest sprecyzowanie pewnej kwestii – co to znaczy zbyt duża ilość czasu spędzonego na telefonie? Dla każdego może oznaczać to co innego. Warto obserwować reakcje swoich bliskich. Jeżeli zaczynają mówić Ci, że zbyt dużo uwagi poświęcasz przeglądaniu social mediów lub innym smartfonowym rozrywkom, to powinna zapalić się czerwona lampka w Twojej głowie. Zastanów się, czy nie zaniedbujesz relacji z bliskimi osobami i pasji? Na pytanie o to, czy nie spędzasz zbyt dużej ilości czasu na telefonie, możesz odpowiedzieć tylko Ty sam.

Co zrobić aby spędzać mniej czasu na telefonie?

Znajdź pasję!

Nie ma nic lepszego niż pasja, której z radością poświęcasz czas. Zastanów się spokojnie nad tym, czy jest coś, co lubisz robić. Jeżeli nie, to spróbuj czegoś nowego. Może kiedyś grałeś na jakimś instrumencie albo śpiewałeś? Sprawdź, czy gdzieś w Twoim mieście organizowane są lekcje gry na instrumentach lub wokalu. Możesz zapisać się również na lekcje tańca. A może klub szachowy? Opcji jest mnóstwo, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Zacznij uprawiać sport

Sport jest doskonały dla naszego samopoczucia, zdrowia i sylwetki. Uprawianie go sprawi że Twoje samopoczucie będzie lepsze, a do tego znajdziesz sposób na wykorzystanie wolnego czasu! Jest wiele różnych rodzajów sportu, więc próbuj i nie zniechęcaj się, ponieważ na pewno znajdziesz coś, w czym poczujesz się świetnie. Bieganie nie jest dla Ciebie? Spróbuj pływania. Nie przepadasz za chodzeniem na siłownię? Ćwicz w domu!

Zamień telefon na książkę

Jeżeli masz problem ze zbyt częstym korzystaniem z telefonu, to spróbuj sięgnąć po dobrą książkę zamiast niego. Ludzie często borykają się z używaniem telefonu przed snem, co wpływa nieodpowiednio na jakość snu. Zamiast przeglądać informacje na smartfonie, wieczorem przeczytaj rozdział książki.

Spędzaj czas z rodziną i znajomymi

Spotkania w gronie najbliższych to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Możecie w tym czasie rozmawiać, wspólnie gotować lub oglądać filmy. Jeżeli lubicie – wyjdźcie również na spacer. Pamiętajcie jednak, aby na czas spotkania zapomnieć o telefonie. Najlepiej w ogóle go ze sobą nie zabierać lub odłożyć daleko od siebie.

Pamiętaj, że używanie telefonu zbyt często może przerodzić się w uzależnienie. Jeżeli czujesz, że masz z tym problem, z którym sobie nie radzisz, sięgnij po pomoc specjalisty. Wybierz się na poradę do psychologa który doradzi Ci, co dalej robić.

Zdj. główne: Jonas Leupe/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odkrywaj sekrety tworzenia artystycznych tortów na zamówienie
/
Odkrywaj sekrety tworzenia artystycznych tortów na zamówienie
Zanurz się w świecie niepowtarzalnych, artystycznych tortów na zamówienie. Dowiedz się, jak kreować cukiernicze dzieła sztuki spełniające najbardziej wyrafinowane podniebienia.
Eksploracja najnowszych trendów w projektowaniu kuwet – przegląd innowacyjnych rozwiązań dla twojego kota
/
Eksploracja najnowszych trendów w projektowaniu kuwet – przegląd innowacyjnych rozwiązań dla twojego kota
Poznaj najnowsze trendy w projektowaniu kuwet dla kotów. Innowacyjne rozwiązania, które poprawią komfort twojego pupila i odmienią wygląd twojego mieszkania.
Jak dobrać idealną sukienkę plus size do swojej sylwetki?
/
Jak dobrać idealną sukienkę plus size do swojej sylwetki?
Porady i wskazówki dotyczące wyboru najodpowiedniejszej sukienki plus size dla różnych typów sylwetek. Dowiedz się, jak podkreślić swoje atuty i ukryć mankamenty za pomocą odpowiednio dobranego fasonu.